Zapraszamy dzieci na wakacyjną przygodę i świetną zabawę. Kopernikowe  Półkolonie  2024  tym roku wypełnimy
ekscytującymi zadaniami poznawania różnych dziecin życia. Codzienne aktywności na świeżym powietrzu z kreatywnymi zajęciami i pogłębianiem swoim umiejętności artystycznych.  Nie przegap okazji na wspaniałe wspomnienia z wakacji w mieście.

Miasteczko PRzedsiębiorczości 

Nasz Program Półkolonii Składa się z 2 tygodni A oraz B na których proponowane bedą różnorodne aktywności. Można zacząć od turnusu B oraz A. Na każdym turnusie mamy do zaproponowania dzieciom wiele zadań więc będą mogły wybrać w czym chcą uczestniczyć. Codziennie będziemy spędzać czas na dworze i realizować projekty pod cieniem drzew. Na naszych półkoloniach podążamy za dziećmi i realizujemy nasze cele poprzez proponowanie dzieciom naszych pomysłów z ich modyfikacjami. 
Nasze cele na półkolonie 2024
 • Rozwój Kreatywności
 • Współpraca i Komunikacja
 • Przedsiębiorczość
 • Pewność Siebie
 • Indywidualne Zdolności

Tydzień A

Dzień 1

SZKOŁA - dzieci edukują siebie nawzajem wchodząc w rolę nauczyciela, rozwiązując zagadki z różnych dziedzin matematyki, biologii, geografii, fizyki. Tego dnia ich wyobraźnia w końcu może w realu stworzyć idealne lekcje z dziedzin które ich interesują. Po południu ugotujemy również ciasteczka, każde w innym tematycznym kształcie. Dowiemy się również ile i jakichś składników potrzeba do ich zrobienia oraz ile kosztuje jedno ciasteczko.

Dzień 2

SZPITAL- dzieci poznają tajemnice ludzkiego ciała, uczą się anatomii człowieka, funkcjonowania narządów oraz jak prowadzić zdrowy tryb życia. Przekazując swoją wiedzę innym w roli lekarza będą nabywać umiejętności prezentacji oraz głośnej wypowiedzi.  

Dzień 3

BANK- Dzieci dowiadują się o funkcjonowaniu systemów finansowych, jak zarządzać pieniędzmi oraz poznają podstawy oszczędzania i planowania budżetu. Tego dnia zagramy w Bank, stworzymy własna Walutę i spiszemy nasze nowatorskie pomysły na nowoczesny wymiar wirtualnej Bankowości.  

Dzień 4

FABRYKA KREATYWNYCH POMYSŁÓW - Dzieci mogą poczuć się jak w pracy. Produkują własne zabawki, ucząc się pracy zespołowej oraz kreatywności. Tego dnia niepowtarzalne warsztaty plastyczne, slimy, bransoletki, maski, pluszaki czy samoloty. Rozłożymy giga folie pomiędzy drzewami i stworzymy piękne prace.

Dzień 5

SKLEP MARZEŃ- W tym dniu dzieci wcielą się w rolę handlowców oraz klientów. Mogą sprzedawać własne produkty, targować się i kupować inne zabawki. To doskonały dzień uczący jak zarządzać budżetem oraz zawsze uwielbianej przez dzieci zabawy w Sklep. Tutaj także stworzymy własną kawiarnię i upieczemy babeczki.

Tydzień B

Dzień 1

ZOO- Dzieci dowiadują się o zwierzętach Świata. Tworzymy swoje zwierzaki z filcu i kreujemy im środowisko do życia (mieszkanko). Poznajemy też pracę Weterynarza. Przeprowadzamy warsztaty z zajmowania się naszym chomikiem Marianem.  

Dzień 2

RESTAURACJA- To dzień dla prawdziwych kucharzy. Zrobimy listę potraw, pójdziemy po zakupy. Stworzymy dania w restauracji no i oczywiście ugotujemy je i podamy. Wspaniała uczta zmysłów oraz sensorycznych doznań.

Dzień 3

POLICJA- To dzień rozwiązywania kryminalnych zagadek. Stworzony przez nas scenariusz poszukiwania złodziei będzie ekscytującym dniem w terenie.

Dzień 4

TEATR- Tego dnia, będzie dużo śpiewu, tańców i poezji. Zobaczymy w jakie role najłatwiej nam się wcielić, a które są dla nas najtrudniejsze. Spróbujemy stworzyć improwizowaną mini scenę w której każdy będzie mógł pokazać swoje SUPER MOCE.

Dzień 5  

MIASTECZKO LEGO- Ten dzień poświęcimy na kreację idealnego miasta oraz innowacyjnych usług. Czego potrzeba dzieciom? Jakie mają pomysły? Dowiemy się po stworzeniu ich wymarzonej przestrzeni. Niesamowite budowle będą mogły być tworzone już od poniedziałku, jednak tego Dnia dopniemy całą koncepcję.  

Terminy Turnusów
 • Turnus 1: A - 1-5 lipca
 • Turnus 2: B - 8– 12 lipca
 • Turnus 3: A - 15– 19 lipca
 • Turnus 4: B - 22 - 26 lipca
 • Turnus 5: A - 5 - 9 sierpnia
 • Turnus 6: B - 19 - 23 sierpnia

Ramowy Plan Dnia

8.00 - 8.30 - Schodzenie się dzieci
8.30 - 9.00 - Śniadanie
9.00 - 9.30 - Krąg otwierający dzień (rozpoczęcie wspólnych zajęć, wymiana pomysłów)
9.30 - 12.00 - Warsztaty Tematyczne
12.00 - 12.30 - Obiad
12.30 - 15.00- Warsztaty Tematyczne
15.00 - 15.30- Podwieczorek 
15.30 - 16.00 - Krąg zamykający dzień (podsumowanie i zamknięcie dnia, wymiana wrażeń)
16.00 - odbiór dzieci

Koszt 750 zł / I Turnus dzieci opłacające czesne w Niepublicznej Szkole Podstawowej Kopernik 1 turnus - bezpłatnie