Dlaczego wybraliśmy Szkołę Kopernik?


Wybraliśmy Szkołę i Przedszkolę Kopernik dla naszych dzieci jako alternatywną, nowoczesną edukację. Wierzymy, że partnerskie podejście do ucznia z poszanowaniem jego potrzeb i emocji, jest możliwe i konieczne do całościowego kształtowania młodego człowieka. Jako rodzicom zależy nam na zachowaniu w dziecku radości poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności dla siebie, a nie dla ocen- na rozwijaniu w dziecku motywacji wewnętrznej. U ludzi tworzących Szkołę Kopernik zauważyliśmy takie samo myślenie o edukacji, dlatego postanowiliśmy im zaufać.

Widać, że cała kadra z entuzjazmem i kreatywnością podchodzi do swoich zadań.

Praca na projektach oraz "followup" to nowe podejście do tradycyjnych lekcji 45-minutowych oraz prac domowych. Schemat ten jest dużo elastyczniejszy niż standardowe metody nauczania oraz pozwala na indywidualne podejście do ucznia, zgodne z jego tempem nauki. Niestandardowa sala lekcyjna z kuchnią oraz pomocami Montessori pomaga dzieciom w sprawnej nauce, a emocjonalnie przypomina atmosferę domową. Wychodzenie na zewnątrz, to kolejny atut. Szkoła kładzie duży nacisk na codzienny spacer lub zabawę na powietrzu. Szczególnie doceniamy to w okresie zimowym, kiedy odpowiednią porą na takie wyjście są okolice południa, bo wtedy jakość powietrza w Siedlcach jest znośna i nie jest ciemno. Jeśli chodzi o zajęcia sportowe to są one dość różnorodne: kawashi, basen, zajęcia taneczne - zaspokaja to potrzeby uczniów, choć do pełni szczęścia brakuje jeszcze sali sportowej, boiska do gier zespołowych typu piłka nożna, siatkówka, koszykówka itp. Mamy także nadzieję na dobrze zagospodarowaną przestrzeń podwórka z placem zabaw dla najmłodszych na wiosnę. Kolejna rzecz, to wyżywienie, które zasługuje na szczególną uwagę. Jakość i różnorodność posiłków jest naprawdę imponująca. Co tydzień rodzice dostają informację o jadłospisie na najbliższe dni. Często jadłospis dostosowany jest do aktualnych tematów szkolnych np. kuchnia włoska, jeśli aktualnie poruszany jest temat Włoch. Coś, co uważamy za absolutny strzał w 10, to codzienny kontakt dzieci z językiem angielskim poprzez obecność native speakera. Starsze dzieci poznają mnóstwo słownictwa, adekwatnie do tematów poruszanych w języku polskim, a młodsze oswajają język mimochodem podczas codziennej zabawy z Nativem i świetnie się to sprawdza.  

Na koniec, dużym plusem dla pracujących rodziców jest stały, codzienny plan godzinowy szkoły. Zajęcia rozpoczynają się od 9, ale dzieci mają opieką już od 8 lub 7.30 (w przypadku przedszkola), co pozwala na swobodne zaplanowanie poranka. Codziennie obieramy dzieci od 16 do 16:30. W ciągu dnia uczniowie mają sporo różnorodnych zajęć dodatkowych oraz czas na pracę własną, także wieczory możemy przeznaczyć na rodzinne aktywności.

Nasze dzieci często nie chcą wracać do domu po zajęciach, co chyba może być najlepszą rekomendacją tego miejsca.


Anna i Konrad rodzice Anieli (7 lat) i Julii (4 lata)

Amelka chodzi do Kopernika od września. Po pierwszym półroczu uważamy, że wybór tej placówki był najlepszą możliwą decyzją.
W szkole panuje przyjemna, rodzinna atmosfera. Widzimy, że nasza córka czuje się tu swobodnie i chętnie chodzi do szkoły.
Podoba nam się, że nauczyciele codziennie witają i żegnają uczniów uściskiem dłoni. Dzieci czują się zauważone i traktowane na równi z dorosłymi.
Na zdjęciach, które dostajemy od nauczycieli, widać duże zainteresowanie dzieciaków kiedy podejmują nowy temat. Zajęcia są dla nich atrakcyjne i prowadzone w ciekawy sposób a kiedy pogoda pozwala, lekcje odbywają się również na dworze.
Podoba nam się brak oceniania dzieci i rywalizacji między nimi. Nasze dziecko wraca do domu bez stresów i obciążeń a po szkole ma czas na zabawę i rozwijanie własnych zainteresowań.
Doceniamy też codzienne wyjścia na szkolne podwórko, nawet w czasie mrozu czy mżawki. Warto też wspomnieć, że szkolna kuchnia codziennie przygotowuje dla dzieci aż trzy posiłki, dzięki czemu sami nie musimy szykować śnidaniówki na wynos.
Polecam tę szkołę wszystkim rodzicom!


Katarzyna mama Amelki (7 lat)

Nasza przygoda z Kopernikiem zaczęła się niespełna 2 lata temu. Najpierw naukę jako zerówkowicz rozpoczął Jaś, później wraz z otwarciem nowego budynku do przedszkola dołączyła Marysia.
Ten czas utwierdził nas w tym, że wybór tej placówki był strzałem w 10 :)
Dzieci są w stałym rytmie, zajęcia są bardzo atrakcyjne- ogólnie dzieje się dużo, ale nie za dużo :) Szkoła budzi w dzieciach ciekawość- często po zajęciach, chcą zgłębiać omawiany materiał. Bardzo dużym plusem jest również angielski, który jest wplatany w codzienne zdjęcia, na tyle, że nie jest to odrębna sztywna porcja materiału, a luźne przyswajanie języka dzięki obecnym każdego dnia lektorom.
Brak ocen- i tu też miłe zaskoczenie, dzieci nie są etykietowane piątkami i jednynkami, dzięki czemu jedno nie czuje się gorsze od drugiego, a spokojnie realizuje program w swoim tempie :)
Bardzo ważna jest też atmosfera w szkole, jest ogólnie mówiąc inaczej. Szkoła nie kojarzy się tu z głośnym dzwonkiem i długim korytarzem, pełnym dzieci w biegu- od wejścia czuć spokój.
Z całego serca polecamy :)

Katarzyna i Grzegorz rodzice Jana (7 lat ) i Marysi (5 lat )